Přeskočit na hlavní obsah

Jídelní lístek

• Aktuální jídelní lístek

K pití je k dispozici po celý den čaj, ovocné nápoje a džus. Změna vyhrazena!

Otevřít
  • Alergeny v provozech společného stravování
  • Seznam alergenů

Informace o stravování v MŠ

Stravování dětí a pracovníků školy se řídí se zákonem č. 561/2004 Sb.,vyhláškou č. 107/2008 Sb., vyhláškou č. 84/2005 Sb. a dalšími souvisejícími předpisy. Za provoz školní jídelny MŠ zodpovídá vedoucí ŠJ, která sleduje dodržování výživových norem, finančních normativů a všech předpisů souvisejících se školním stravováním.

Do jídelníčku jsou pravidelně zařazovány produkty podporující zdravou výživu – celozrnné pečivo, dostatek zeleniny a ovoce, ryby, drůbež, mléčné výrobky a potraviny s vysokým obsahem vitamínů a vlákniny. Omezujeme cukr a tuky. Jídlo je dětem podáváno upravené tak, aby vypadalo lákavě a podporovalo chuť. Děti se do jídla nenutí, ale postupným podávání méně oblíbených potravin (např. rajče) si většina dětí brzy zvykne na pestrou stravu.

Finanční normativ
Jídlo Děti 3-6 let Děti 7-10 let Dospělí
Přesnídávka 8 Kč 8 Kč
Oběd 16 Kč 18 Kč 35 Kč
Pitný režim 3 Kč 3 Kč
Svačinka 8 Kč 8 Kč
Celkem 35 Kč 37 Kč 35 Kč

Úhrada stravného se provádí zálohově dle aktuálního rozpisu, který je v předstihu vyvěšen na nástěnkách, nejpozději k 20. dni daného měsíce. Vratky za omluvenou absenci budou vyúčtovány při platbě za následující měsíc. Lze platit i na základě souhlasu k inkasu z učtu.

Způsob omlouvání dětí a odhlašování stravy

1. Zákonní zástupci omlouvají nepřítomnost dítěte:
  • osobně, paní učitelce ve třídě, do které dítě dochází
  • telefonicky na mobil třídy
  1. V případě absence dítěte odhlašují zákonní zástupci stravné předem, nejdéle předcházející den do 13.00 hodin na e-mail jidelna@msprazska.cz.