Přeskočit na hlavní obsah

Jídelní lístek

• Aktuální jídelní lístek

K pití je k dispozici po celý den čaj, ovocné nápoje a džus. Změna vyhrazena!

Otevřít
  • Alergeny v provozech společného stravování
  • Seznam alergenů

Informace o stravování v MŠ

Stravování dětí a pracovníků školy se řídí se zákonem č. 561/2004 Sb.,vyhláškou č. 107/2008 Sb., vyhláškou č. 84/2005 Sb. a dalšími souvisejícími předpisy. Za provoz školní jídelny MŠ zodpovídá vedoucí ŠJ, která sleduje dodržování výživových norem, finančních normativů a všech předpisů souvisejících se školním stravováním.

Do jídelníčku jsou pravidelně zařazovány produkty podporující zdravou výživu – celozrnné pečivo, dostatek zeleniny a ovoce, ryby, drůbež, mléčné výrobky a potraviny s vysokým obsahem vitamínů a vlákniny. Omezujeme cukr a tuky. Jídlo je dětem podáváno upravené tak, aby vypadalo lákavě a podporovalo chuť. Děti se do jídla nenutí, ale postupným podávání méně oblíbených potravin (např. rajče) si většina dětí brzy zvykne na pestrou stravu.

Úhrada stravného se provádí zálohově dle aktuálního rozpisu, který je v předstihu vyvěšen na nástěnkách, nejpozději k 15. dni daného měsíce. Vratky za omluvenou absenci budou vyúčtovány při platbě za následující měsíc. Lze platit i na základě souhlasu k inkasu z učtu.

Způsob omlouvání dětí a odhlašování stravy

1. Zákonní zástupci omlouvají nepřítomnost dítěte:
  • osobně, paní učitelce ve třídě, do které dítě dochází
  • telefonicky na mobil třídy
  1. V případě absence dítěte odhlašují zákonní zástupci stravné předem, nejdéle předcházející den do 13.00 hodin na e-mail jidelna@msprazska.cz.